Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /www/zamilovana.cz/zamilovana.cz/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316 6 tipů jak zapůsobit na rodiče partnera Zamilovaná.cz - místo pro zamilované

6 tipů jak zapůsobit na rodiče partnera

Máš se setkat s rodiči svého miláčka, ale bojíš se, že se jim nebudeš líbit? Nebo se už s rodiči znáte, ale máš pocit, že jsi jim moc „nesedl(a)“? Dáme Ti pár tipů, jak na ně můžeš udělat dojem!

1. Pomoc

Dobrý dojem uděláš, když jednomu z rodičů nabídneš pomoc, ať už dělají cokoliv. Může ti to připadat trapné, můžeš se stydět, ale rozhodně tím nic nepokazíš, právě naopak. Nejdříve ti můžou říct, že pomoct nechtějí, nebo nepotřebují, ale nesmí tě to odradit. Ve většině případů se jedná buď o slušnost, nebo o zkoušku. Trvej si dále na svém, že jim chceš pomoci a uvidíš, že to nakonec rádi přijmou. Udělají si o tobě dobrý „obrázek“, že jsi hodný(á) a pracovitý(á).

2. Vzhled

První věc, které si budou rodiče všímat, je tvůj vzhled. Podle prvního dojmu si tě „zaškatulkují“. Proto si dej pozor, jak se na tuto příležitost připravíš. Samozřejmostí je volba vhodného oblečení (neměl(a) bys vyjít ve špinavém, zmuchlaném, nebo neslušném oblečení – např. tričko těsně pod prsa, příliš krátká minisukně, roztrhané džíny,…). Ale oblek nebo společenské šaty také nejsou nutností (nic se nemá přehánět). Kromě oblečení bys měl(a) dbát na svoji další úpravu zevnějšku (nenápadné líčení, slušivý účes,…). Pokud máš tetování, piercing, atp. a jeho/její rodiče jsou proti takovým věcem, snaž se to na 1. schůzce zamaskovat a zapůsob na ně nejdříve svým šarmem.

3. Chování

Druhá věc, které si rodiče moc rádi všímají, je chování vašeho partnera. Samozřejmě by měl být sám sebou a neměl by se přemáhat ze sebe udělat úplně jiného člověka. Ale je lepší zachovat se jako gentleman, než jako nějaký hulvát. Měl by dodržovat alespoň zásady slušného vychování, jako je pozdrav, poděkování, slušně mluvit,… Případné komplimenty, které složí Tvým rodičům určitě na škodu také nebudou. Měl by mít zdravé sebevědomí, ale pokud bude trochu nervózní, nic se neděje (s tím se samozřejmě počítá).

4. Dárek

Jako bonus při prvním setkání s rodiči můžeš vzít nějaký dárek. Nemusí se jednat o nějaký hodnotný dárek, ale spíše by se mělo jednat o nějakou pozornost. Matce bys mohl(a) dát buď kytici, nebo čokoládu a otci například láhev. Nebo si jednoduše od své lásky zjisti, co mají rádi a překvap je. Určitě budou potěšeni. Nemusíš dávat dárky jen při příležitosti seznámení, ale samozřejmě také na jejich narozeniny, Vánoce, nebo jiné příležitosti, podle toho, jak to uznáš za vhodné.

5. Chování k lásce

Rád(a) bys svou lásku chytila za ruku díky nervozitě, dal(a) mu/jí pusu, ale stydíš se před rodiči? Pokud půjde o nevinnou pusu a nebudete se před nimi vášnivě „olizovat“, neboj se to udělat. Rodičům tak dokážeš, že máš jejich syna/dcera opravdu rád(a) a záleží ti na něm/ni.

6. Komunikace

Snaž se s rodiči komunikovat. Ukázat jim zájem o to, co vykládají, ptát se jich na různé věci a odpovídat jim na jejich otázky. Pokud s nimi budeš komunikovat, nebudou si myslet, že se jim straníš. Je to sice těžké, ale vážně se není čeho bát. Dávej si ale pozor, co říkáš, odpověz jim na jejich otázky, ale neříkej vše, co nechceš, aby věděli, aby to nepoužili v budoucnu proti tobě.

Jsi zamilovaná?

Autor: Edudantka

Sdílej článek, ať si to přečtou i ostatní:

2 Comments

  1. Já se na setkání s rodiči nemohla připravit nijak – resp. měla jsem na to asi půl hodiny, když mi přítel po tůře oznámil, že jsem zvaná na oběd a maminka se mnou počítá… V šusťákách a mikině, rozcuchaná, zpocená, měla jsem možnost zapůsobit leda na druhý pohled… I tak se povedlo :))

    Post a Reply
  2. Někdy stačí k dobrému dojmu i charisma člověka a je úplně jedno, jak je oblečený, nebo upravený 🙂 Článek je samozřejmě velmi objektivní a je určený spíše jako pomůcka pro stresaře, kteří by se rádi uchytili nějakého záchytného bodu 😀 Gratuluji k navázání dobrého vztahu s rodiči přítele a přeji jen dobré vztahy! 🙂

    Post a Reply

Přidej komentář

Před komentováním se můžete přihlásit:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *