Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /www/zamilovana.cz/zamilovana.cz/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316 Aby ani po letech neztratilo Vaše randění šťávu! Zamilovaná.cz - místo pro zamilované

Aby ani po letech neztratilo Vaše randění šťávu!

Jak udržet vztah zábavný?

Jak udržet vztah zábavný?

Jste se svou drahou polovičkou už nejméně „sto let“ a občas Vám proto začínají docházet nápady, co se svým miláčkem podniknout? Nebo snad dokonce cítíte, že se do Vašeho dřív neobvyklého a výjimečného vztahu tiše a nenápadně vkrádá stereotyp a nuda?! V tom případě je načase rychle zasáhnout!

Rozhodně však nemusíte mít jakékoliv obavy a hned podléhat panice, postačí Vám jen několik drobných změn, trocha společné komunikace a v neposlední řadě i drobek Vaší vlastní fantazie – takže nic, co byste nedokázali zvládnout!
Nejdříve je třeba si uvědomit, že tento začínající problém se netýká jen Vás, ale celého Vašeho „dvojčlenného týmu“, takže byste se v žádném případě neměla pokoušet něco řešit sama a snažit se za Vás oba „utáhnout“ celý vztah. Je tedy důležité si s partnerem v klidu sednout a otevřeně si o všem promluvit – o tom, jaké máte momentálně z Vašeho vztahu pocity i o tom, že vnímáte nutnost jakési invence z obou stran. Zkrátka a dobře, stanovte si „nová pravidla hry“ a navzájem se ujistěte, že jste oba otevřeni novým společným zážitkům!

V prvním bodě si společně přehrajte Váš obvyklý program a aktivity, které spolu většinou děláte. Uvidíte, že i z těchto zdánlivě nudných činností se dá vycházet, jen je musíte přetransformovat do trochu kreativnější a zajímavější formy.

Troufnu si říct, že tím úplně nejtypičtějším programem každého páru je bezesporu sledování filmů a všech možných seriálů z pohodlí vlastní postýlky. Čerpám samozřejmě i z vlastní zkušenosti a uznávám, že je občas velmi příjemné po téhle variantě sáhnout, zvláště když jste oba unavení a máte všeho tak akorát po krk. Ale pozor! Rozhodně by se to nemělo stát Vaším denním chlebem, jinak se po čase unudíte a uležíte k smrti.

Předpokládám, že ta zajímavější obměna tohoto programu Vás trkne sama. Ano, udělejte si se svým nejdražším výlet do kina! V dnešní době je opravdu hodně možností a každou chvilku vyjde nějaký trhák. Takže si společně vyhlídněte film, co Vás zajímá, a vyrazte za zábavou! Snad ani nemusím říkat, že tento den můžete skvěle zkombinovat se společnými nákupy, které, alespoň my, ženy, tak milujeme. Uvidíte, že je „shopování“ v páru navíc o mnoho veselejší a zajímavější. Budete alespoň hned vědět, v čem se svému příteli líbíte a který kousek si tedy rozhodně musíte pořídit a stejně tak i vy můžete naopak oháknout svou lásku od hlavy až k patě čistě podle Vašeho vkusu.

Kromě kina však existuje, pro mě ještě o mnoho zajímavější a předpokládám, že pro většinu i méně obvyklá, varianta. Co takhle si vyrazit společně do divadla? Uvidíte, že Vás tento společný kulturní zážitek dostane a přinese do Vašeho vztahu zase něco úplně nového. „Hoďte se oba do gala“ a najděte si společně hru blízkou Vašeho srdce a vkusu. Je možné, že budete muset poprvé svou druhou polovičku trochu přemlouvat, ale jsem přesvědčená, že příště už s Vámi půjde s nadšením. Po skončení představení si klidně můžete zpříjemnit večer dobrou večeří v pěkné restauraci. V obleku a Vašich, jistě neodolatelných, šatičkách dostane randíčko zase trošku jinou atmosféru, než na kterou jste zvyklí a u skleničky dobrého vína budete mít alespoň příležitost probrat právě shlédnutou inscenaci.

Když už jsme u té restaurace, domnívám se, že jde o další typické místo schůzek zamilovaných dvojic. Zajít „někam sednout“ na oběd či večeři není zrovna nic objevného a neokoukaného. Takže co kdybyste si alespoň párkrát zkusili ukuchtit něco sami? Vaření nemusí být jen nudnou povinností, s Vaším partnerem si při něm jistě užijete spousty legrace. Nevadí, že zrovna neoplýváte kulinářským talentem, o to větší zábavu to přinese. Zkoušejte nové recepty i cizí kuchyně, nebojte se společně experimentovat a vymýšlet nové věci, fantazii se meze nekladou. Klidně si připravte několik chodů a celý den se za odměnu ládujte. Alespoň budete mít o to lepší důvod si společně zajít do „fitka“ či spálit tuky na inlinech.

Takto bych mohla pokračovat do nekonečna – bezcílné procházky a bloumání po městě například vyměňte za turistický výšlap či výlet na kole, z nudného chatování s kamarády na facebooku udělejte hned dvojité rande, místo hraní her na počítači, oprašte společenské hry nebo vyzkoušejte třeba laser game či paintball a místo obvyklého pátečního pivka v klubu, uspořádejte tematický večírek pro Vaše nejbližší. Teď už záleží čistě jen na Vaši fantazii.

Samozřejmě se jedná o velmi individuální záležitost, která se z velké části odvíjí od Vašich zájmů. Máte-li společné záliby, máte vyhráno. Stačí se jen ve Vaší vášni navzájem podporovat a zkoušet tvořit nové věci. Jste-li například oba zapřísáhli umělci, v žádném případně nezůstávejte jen u jeho teoretického probírání a společných debat. Najděte si například zajímavou výstavu, nebo vytáhněte plátno a společně něco namalujte. Pokud oba zbožňujete tanec, nebojte se trénovat společně- vy svou polovičku klidně naučte základy latiny, on Vám zase na oplátku předvede kroky jiného stylu. V každém případě jde jen o to, se navzájem sladit. Možná Vás mile překvapí, že Vašim propojením budou vznikat zajímavé a zcela nové kombinace.

A pokud každého z Vás zajímá úplně něco jiného, určitě ještě nemusíte zoufat. Stačí si jen naslouchat a založit svůj vztah na vzájemných kompromisech. Klidně si stanovte den, kdy se budete věnovat aktivitě, která s Vašimi koníčky nijak nesouvisí a kterou ani jeden z Vás prozatím nezná a neumí. Prozkoumejte internet a společně se zapište do nějakého kurzu. Je úplně jedno, jestli to bude kurz sebeobrany, vaření, keramiky nebo se třeba společně rozhodnete učit japonštinu, to hlavní je, že to bude jen a jen Váš den. To nejdůležitější je nebát se začít s Vaší proměnou a udělat první krok, pak už to půjde samo… Takže přestaňte přepínat na ovladači, vstaňte z postele a začněte společně vymýšlet a tvořit! Ostatně nechcete přece být jen nudným párem a jednou svým ratolestem vyprávět pouze o tom, na jakém polštářku jste společně leželi…

Jsi zamilovaná?

Autor: TheLover

Sdílej článek, ať si to přečtou i ostatní:

Přidej komentář

Před komentováním se můžete přihlásit:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *