Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /www/zamilovana.cz/zamilovana.cz/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316 Co dělat, když to mezi vámi skřípe? Zamilovaná.cz - místo pro zamilované

Co dělat, když to mezi vámi skřípe?

Problémy ve vztahu?

Problémy ve vztahu?

Máte ve vztahu problémy a nevíte, jak je vyřešit? Přečti si následující článek a načerpej inspiraci. Ne vše je tak špatné, jak se to ze začátku může zdát.

Každý, kdo je (nebo už byl) ve vztahu ví, co vztah obnáší. Ze začátku je to slepá zamilovanost, kdy máme toho nejdokonalejšího partnera. Vše je úžasné a bezchybné. Doslova se vznášíme hlavou v oblacích a je nám krásně. Postupem času se začínáme vracet nohama na zem, ale růžové brýle nám stále ještě zůstávají. Jednou ale přijde den, kdy se něco „zvrtne“ a růžové brýle nám spadnou. Najednou začneme náš vztah vnímat jinak a snažíme se konkrétní situaci nějakým způsobem vyřešit. Může nastat několik situací, proč se vaše idylka pokazila a ne každý ví, jak v dané situaci postupovat. Proto jsme tu my, abychom Ti poradili.

Co může nastat za problémy a jak tyto problémy řešit?

Někdy nastane situace, kdy se s přítelem pohádáte kvůli úplné hlouposti. Může se jednat například o hádku kvůli odlišným názorům na nějakou věc, úklidu, jestli se budete dívat na telenovelu nebo sport,… V takovém případě by bylo ideální se vůbec nehádat a vyřešit to v klidu. Někdy se ale stane, a nejlepší je, abyste to vyřešili omluvou a pokusili se o kompromis. Například necháte partnera se podívat na ten sport a další den vyberete vy, na co se budete dívat.

Hádka může nastat také kvůli podstatnějším věcem, které mohou ovlivnit chod vašeho vztahu. Například kvůli zásahům něčích rodičů do vašeho vztahu, nedostatek času na partnera, odlišným pohledům na budoucnost,… V tomto případě je velmi důležitá komunikace. Měli byste říct svému partnerovi váš názor, nápady, výtku a vyslechnout si pro změnu jeho. Poté byste se měli pokusit nalézt řešení, které by bylo vyhovující pro oba. Je třeba, aby se to vyřešilo ihned, pokud budete komunikaci odkládat, nebo to nedořešíte, může se to s vámi táhnout dále, nic by se nevyřešilo a situace se může zhoršovat. I kdyby se zdálo, že už je to v pořádku a není třeba to řešit, tak věřte tomu, že to třeba je.

Protože i když se k tomu vy, nebo váš partner nevyjadřujete, nosíte to stále v sobě a jednou přijde zase doba, kdy se kvůli tomu opět pohádáte. Je důležité si promluvit ale opravdu v klidu a snažit se vyvarovat další hádce.

Harmonie vztahu může být narušena také například tzv. „ponorkou“ kdy nemůžete partnera ani vystát (obvykle, když spolu trávíte mnoho času). Dále to může být stereotyp (pořád děláte stejné věci, začínáte se ve vztahu nudit), nezájem (jeden druhého zanedbává a vy se od sebe tak „oddalujete“) atd. Pokud se vás něco ze zmíněných, nebo podobných věcí týká, není nic lepšího, než společně něco podniknout a váš vztah oživit. Vyjeďte si na dovolenou, relaxační pobyty, podnikněte adrenalinové zážitky, vytáhněte své přátele na nějakou společnou akci,… Můžete také oslovit svoje staré přátele a vyrazit si s nimi každý zvlášť. Důležité je něco dělat, abyste si váš vztah oživili a tím také „k sobě našli cestu“.

Bohužel může nastat i situace, kdy se vaše cesty začnou rozdělovat. Do vztahu se vám může připlést někdo další, už vás to ve vztahu nebaví, chtěli byste někoho jiného, přestali jste si rozumět… V takovém případě je jen na vás, zda byste za váš vztah chtěli bojovat, nebo to nechat být. Pokud byste chtěli vztah v takovém případě zachránit, je důležité udělat pro to od všeho něco (jak bylo zmíněno výše). Je důležité spolu komunikovat, přejít na kompromisy, oživit vztah, důvěřovat si a hlavně mít trpělivost, protože se to nezlepší hned. Především musí mít snahu oba v tom vztahu. Pokud se snaží pouze 1, je malá pravděpodobnost, že by se něco zlepšilo.

Samozřejmě byste se měli všemi radami řídit, i když je mezi vámi vše v pořádku a ne pouze v případě, když je něco špatně. Může to totiž být jako prevence, kdy tím přejdete případným hádkám a problémům ve vztahu.

Jsi zamilovaná?

Autor: Edudantka

Sdílej článek, ať si to přečtou i ostatní:

Přidej komentář

Před komentováním se můžete přihlásit:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *