Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /www/zamilovana.cz/zamilovana.cz/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316 Láska prochází žaludkem Zamilovaná.cz - místo pro zamilované

Láska prochází žaludkem

1049253_4474730124831_1686642698_oSedíte se svým miláčkem u televize a nevíte co dělat? Chcete si zpestřit den, ale nenapadá vás žádná činnost? Máš Ty, nebo tvoje láska mlsný jazýček? Tak si přečti tento článek a nechej se inspirovat! Dáme ti pár tipů, co bys se svou láskou mohl(a) udělat, anebo jakou mňamkou svoji lásku potěšit. Vypíšeme ti několik tipů, které nebudou nudné!

Sladké pokušení

Znám jen velmi málo lidí, kteří by neměli rádi sladké. Každý alespoň jednou zhřeší a polaská svoje chuťové buňky například čokoládou, nebo jinou dobrotou. Ale taková čokoláda, nebo nějaká sušenka například, se dá koupit v každém obchodě a člověk to nějak neřeší. Pokud chceš opravdu potěšit sebe i svou polovičku, chtělo by to něco originálního a osobního! Sladké člověka naladí do pohody a klidu, tak není nic lepšího, než si na romantický večer nebo klidné odpoledne, udělat sladký dezertík. Co třeba si udělat…..

Koláč

Teď si určitě říkáš, co je zvláštního na koláči. Vždyť přece je to nějaké těsto/korpus a nic zvláštního na tom není. V tom ale právě spočívá to kouzlo! Základ koláče sice tvoří těsto, ale jak bude koláč chutnat, vypadat, co bude na něm, či v něm, je jen a pouze na tobě. Má tvoje láska ráda broskve? Dej je do těsta! Má ráda šlehačku? Dej ji na těsto! Má ráda banány? Dej ji do šlehačky! Fantazii se opravdu meze nekladou. Chceš to ozvláštnit? Můžeš to polít čokoládou a tou například nakreslit přes celý koláč srdíčko, nebo napsat vaše iniciály. Nebo také můžeš mít pouze těsto a na něj vyskládat nějaký vzkaz pro svoji lásku, za pomoci ovoce. Pokud by tvoje láska chtěla také přiložit ruku k dílu, můžete se na koláči vyřádit společně.

Dort

Je to sice víceméně svátečnější záležitost, ale pokud je chuť a nálada, proč si dort neudělat jen tak? Ideální by bylo, kdybyste si udělali pečení, nebo chlazený základ a dort poté dozdobili marcipánem. Marcipán můžete udělat buď vlastní (případně jej obarvit potravinářským barvivem) nebo můžete už potahovou hmotu zakoupit v obchodě. Poté je už pouze na vás. Jeden může dělat trávu, druhý rybník, první lavečku, druhý kačenky… Tvarovat a vkládat to, kam budete chtít a vzájemně se doplňovat ve vašem výtvoru.

Muffiny

V poslední době se v česku rozšiřují muffiny. Je to velmi jednoduchá a rychlá záležitost. Stačí mít pouze formičku a papírky na muffiny a poté ingredience na těsto. Jako u předchozích tipů je těsto základ a poté si už můžete pouze hrát. Můžete na muffiny dát šlehačku, dotvořit mu očička a úsměv např. z čokolády, nebo marmelády, atd. Nebo jej můžete zalít čokoládou celý. Nebo udělat pudinkovou špičku a posypat ji malými, jedlými srdíčky, či kuličkami. Opět by vše záleželo na vaší tvořivosti.

Slaný povzbuzovák

Někdo místo sladkého raději preferuje slané. Slané se naopak více hodí k akčnějším dnům, oproti sladkému. V přiměřeném množství je sůl zdravá a potřebná pro lidské tělo. Jelikož je po slaném větší žízeň, můžete si se svojí polovičkou popíjet slabý, či silnější alkohol u nějaké dobré komedie. Tady jsou naše tipy…

Pizza

Omrzeli Tebe i tvého partnera předražené pizzy v restauracích, na kterých můžete vidět sotva kolečko salámu a plátek sýru? Tak si udělejte svoji pizzu za poloviční cenu, s dvojnásobnou dávkou různých surovin a v poklidném pohodlí domova. Jeden z vás může dělat těsto, které není vůbec složité, zatímco druhý může strouhat/krájet/otevírat sýr, salám, chystat protlak, omývat a krájet případnou zeleninu atd. Nakupte si suroviny, které máte rádi a udělejte si ideální pizzu pro sebe. Že nemáš ráda olivy, ale tvůj přítel je zbožňuje? Nevadí! Můžete je dát pouze na ½ pizzy a poté si ji podle toho rozdělit.

Párečky v těstíčku

Tohle je o něco méně pracnější, než výše zmiňovaná pizza. Stačí pouze koupit listové těsto, párky a případně sýr, slaninu, hořčici… Na tuto práci stačí klidně jeden z vás. Ty můžeš dělat párečky v těstíčku, zatímco tvoje láska se dívá na televizi, nebo dělá, co potřebuje, nebo tě klidně může podporovat v kuchyni objetím či pusinkama. I přesto, jak je tohle jednoduché, je to neskutečně dobré a můžete si to vzít klidně i ven na piknik.

Hrátky s listovým těstem

Jestli chceš potěšit svého partnera něčím originálnějším, můžeš využít jednoduchosti pečení s listovým těstem. Můžeš z něj například udělat něco dobrého a zároveň dělat různé tvary. Například si rozválet těsto, do něj nasypat trochu sýru, srulovat to a následně z vytvořeného válečku udělat např. srdíčko. Těsto také můžeš posypat např. mákem, nebo solí.

Praktický tip:

Většina zmiňovaných pochoutek potřebuje trochu času na uležení, nebo upečení. Tento čas můžete se svojí láskou nějakým způsobem efektivně využít, než se budete moci pustit do hodování vašich mlsů, vytvořených z lásky 😉

Jsi zamilovaná?

Autor: Edudantka

Sdílej článek, ať si to přečtou i ostatní:

Přidej komentář

Před komentováním se můžete přihlásit:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *