Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /www/zamilovana.cz/zamilovana.cz/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316 Láska uprostřed hor aneb je nocování s miláčkem opravdu jenom romantická záležitost? Zamilovaná.cz - místo pro zamilované

Láska uprostřed hor aneb je nocování s miláčkem opravdu jenom romantická záležitost?

Nocování uprostřed hor s přítelem

Nocování uprostřed hor s přítelem – skutečně jen čirá romantika?

Je nocování s drahou polovičkou opravdu jenom záležitost romantického posezení u ohně a něžného přitulení se ve stanu aneb co všechny špinavé ponožky a strach jít se v noci vyčůrat?

Snad každá z nás měla alespoň jednou tu romantickou představu o trávení volných chvil se svým nejdražším uprostřed divokých lesů. Nebo přinejmenším uprostřed lesů kde zákon táboření povoluje. Nekonečné scenérie sluncem zalitých luk a lesů, štěbotání ptactva a zurčení potůčku. V noci posezení u plápolajícího ohně a výměna toužebných pohledů za zvuku praskajícího dřeva.

Avšak při každém pokusu zhmotnit tyto naše romantické představy narazíme na mnoho dalších a opravdu ne zrovna romantických situací. Začneme od počátku. Upocené a nejspíše i, nejsme li zvyklí na pravidelné chození po kopcích, k smrti zadýchané můžeme svému milovanému chlapci ukázat, jak červená dokáže být naše tvář a jak moc produktivní dokážou být naše potní žlázy po několika hodinách chůze. No nevadí, spolehněme se na to, že vaše ženské feromony smíchané s antiperspiranty slibující nám v televizních reklamách až 24 hodinovou ochranu jsou tou pravou, erotické představy vyvolávající vůni. Na ty však stejně není čas je potřeba nalézt vhodné místo na bivakování.

A postavit stan. Je zcela samozřejmé, že k postavení vašeho prozatímního hnízdečka lásky byste měla přiložit ruku. Tedy chcete li, aby si vaše polovička myslela jak šikovnou má přítelkyni. Nebo když jednoduše nevydržíte pozorovat mužský element dělající vše příliš složitě a komplikovaně. (Samozřejmě že se tyto skutečnosti odvíjejí dle různých faktorů jako je stáří stanu. Rovněž je li vaše polovička horalem je velice nepravděpodobné že si při stavění stanu vypíchne oko.)

Inu stan stojí a blížící se idylce teď chybí plápolající ohýnek, do kterého kape omastek z vaší večeře. Možných katastrof při rozpalování ohně je mnoho a bylo by zbytečné je vyjmenovávat. Věřím, že každá z vás má dostatek fantazie a humoru aby jich sama několik vymyslela. Místo toho využiju prostoru k zamyšlení. Táboření totiž dle mého názoru patří mezi ty společné činnosti, jež mohou dokonale smazat genderové rozdíly mezi partnery. Když si totiž mezi sebou úkoly nutné k příjemnému pobytu spravedlivě nerozdělíte či je nebudete plnit spolu, nastane velice jednostranná situace. Neboť z pohledu pradávné společnosti je žena ta co se stará o obydlí, zachování ohně a přípravu jídla. Na bedrech vašeho chlapce tak zůstává především ulovit něco k snědku. A uznejte, že vylovit z batohu buřty koupené v sámošce není zrovna výkon, k jehož výkonu je potřeba mnoho svalového vypětí.

Pojďme však dál. Oheň hoří a vy uvelebení na správném místě (které nikdy není to, proti němuž fouká vítr) připravujete něco do žaludku. Nad vámi se rozsvěcují hvězdy na nevídaně jasné obloze. Co může zkazit tuto překrásnou chvíli? Snad jen záludný vítr foukající na vaše záda. A věřte mi, že procházet medvědy a vlky zaplněnou oblastí s počínajícím zánětem močového měchýře není nic příjemného. Chodit totiž intenzivně každou půlhodinu na malou uprostřed noci se neobejde bez ochrany vašeho nejmilejšího. A která z nás zahrnula do svých romantických představ svůj v podřepu čůrající stín na dohled svého chlapce? Či nepříjemně bodavý kámen v zádech uprostřed milostných dobrodružství ve stanu?

Ne, turistický výlet do hor se rozhodně míjí naším idejím o romantické procházce s držením se za ruku. Tím vás však samozřejmě od podobných výletů nechci odrazovat. Ba naopak! Kdy nejlépe poznáme, že máme správného parťáka, když ne při vybírání třísek a klíšťat? Při přepichování kuřích ok a při hledání suchého úkrytu před nečekaným deštěm? Ano, za zvuku věčně smrkajícího děvčete se začínající rýmou a chlapcem s opuchlou rukou od bodnutí hmyzem prožijeme ten nejkrásnější východ slunce na světě. Protože si uvědomíme, že to klape v dobrém i ve zlém.
Takže turistice zdar!

Jsi zamilovaná?

Autor: CZK

Sdílej článek, ať si to přečtou i ostatní:

Přidej komentář

Před komentováním se můžete přihlásit:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *