Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /www/zamilovana.cz/zamilovana.cz/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316 Milostný trojúhelník Zamilovaná.cz - místo pro zamilované

Milostný trojúhelník

Ačkoliv se zdá, že je milostný trojúhelník jen oblíbeným námětem populárních knih a filmů, můžeme se s ním setkat i v reálném životě. A to možná častěji, než bychom si všichni mohli myslet. Láska si totiž nevybírá.

Milostné trojúhelníky mohou vznikat z několika důvodů. Můžeš být ve svém vztahu z mnoha důvodů nespokojená, což tě často dovede do náruče někoho jiného. Ale často se stává, že láska přijde i ve chvíli, kdy už jednu lásku máš, jste spolu šťastní a spokojení a přesto se na tvém ‚radaru lásky‘ objeví někdo další. Jsi proto špatná? Jistěže ne. Věděla jsi, že tento problém ve vztazích patří k tomu nejčastějšímu vůbec?

Takže co dělat, když už jednoho kluka máš, ale najednou ses zakoukala do někoho jiného? Pravděpodobně teď cítíš různé smíšené pocity. Svého kluka máš samozřejmě ráda a nechceš mu ublížit ani o něj přijít, ale když ten druhý je taky tak sexy, skvělý a je ti s ním moc dobře… Na druhou stranu se ozývá tvé špatné svědomí a ani desáté shlédnutí Tróji, kde sladký Paris unese krásnou Helenu Trójskou, už nezabírá. Určitě si pokládáš otázky, zda je lepší to risknout s novým objevem, nebo zůstat s tím, koho znáš a v kom máš svou jistotu. Co když tě ten nový týpek nakonec zklame, nebo bude naopak lepší, než tvůj současný kluk? S kterým z nich budeš více šťastná? Pokud ses dostala až sem, tak je na čase tuto situaci opravdu začít řešit.

Asi se sama sebe ptáš, proč to muselo potkat zrovna tebe. Jak se z téhle situace tedy dostat a správně se rozhodnout, abys nikomu neublížila? Hlavně zachovej klid, každá situace má řešení. Vše se dá vyřešit s chladnou hlavou. Důležitým krokem je být sama k sobě upřímná. Nejlepší je napsat si na papír seznam pro a proti.

  • Proč chodíš se svým klukem?
  • Proč bys chtěla být s tím druhým?
  • Co tě s kterým pojí?
  • Co máte společného?
  • Co tě na některém z nich, případně na obou, štve?

Tohle by ti mělo trochu pomoct při tvém rozhodování. Upřímně si představ, bez kterého z nich by sis nedokázala představit svou budoucnost, který by ti chyběl víc? Jaké by to asi bylo, kdyby tvůj současný přítel nadále nebyl součástí tvého života? Zvládla bys být bez něho? Není přeci jen ten druhý krátkodobá záležitost, protože tě láká něco nového a trochu se nudíš? Možná tomu tak ale není. Možná je právě ten druhý kluk tvá spřízněná duše.

Pokud sis po zodpovězení těchto otázek uvědomila, že je ten druhý opravdu vhodnější partner pro život, pak do toho jdi a se svým současným přítelem se rozejdi. Nebylo by od tebe fér, aby sis s nimi zahrávala příliš dlouho, to si určitě ani jeden z nich nezaslouží. Oddalování rozchodu totiž nic nevyřeší, navíc by to na tebe mohlo prasknout a mohla bys je ztratit oba dva. Tak či tak budeš první týdny jistě smutná, to už je při rozchodech nevyhnutelné. Pokud ti ale za tohle všechno tvůj nový objev stojí, tak rozhodně na nic nečekej a jdi do toho!

Uvědom si ale několik věcí:

  • Každý člověk se ti časem trochu omrzí.
  • Po určité době zamilovanost vždy vyprchá.
  • Vztah není jen o příjemném šimrání v břiše. Tvůj partner by ti měl být i oporou pro život. Měl by být pracovitý, rozumný, rozvážný a věrný.

Pokud sis právě uvědomila, že tvůj současný miláček je pro tebe ten pravý, tak si můžeš oddechnout, přitažlivost totiž není všechno.

Jsi zamilovaná?

Autor: TheLover

Sdílej článek, ať si to přečtou i ostatní:

Přidej komentář

Před komentováním se můžete přihlásit:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *