Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /www/zamilovana.cz/zamilovana.cz/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316 Proč vztah se starším? Aneb problémy věkového rozdílu Zamilovaná.cz - místo pro zamilované

Proč vztah se starším? Aneb problémy věkového rozdílu

V posledních pár letech vznikl nový „trend“ u některých párů. Jedná se o věkový rozdíl mezi partnery. Není ale řeč o rozdílu, který by se mohl přehlížet (0 – 5 let). Jde o rozdíl, který se může pohybovat i v několika desítkách let. Většina lidí si klade otázku, co tyto páry vůbec spojuje? My Ti poskytneme několik možných odpovědí v našem článku!

Ať už se to týká tebe, nebo někoho v tvém okolí, v dnešní době to již není nic neobvyklého. Někdo se na takový pár může dívat s opovržením, někdo to bere s naprostým klidem a někomu je to úplně jedno. Ovšem když tyto páry začaly vznikat ve velkém před cca 2 lety, byly středem kritiky. Nikdo nedokázal tyto páry pochopit, a proto byly často odsuzovány nebo ze strany rodičů zakazovány. Může nastat případ, kdy je starší žena než muž. Ale v drtivé většině je tomu právě naopak, kdy je starší muž. Z našeho širokého okolí se jedná o věkové rozdíly, kdy je průměrně ženě (nebo spíš dívce) kolem 17 let a muži kolem 30 – 40. V následujících odstavcích se dočtete, co tyto páry k sobě může táhnout.

1. Peníze

Bohužel začínáme ne příliš lichotivým příkladem, ale to tak bývá. Jedná se především o dívky (tzv. zlatokopky), které si vyhledávají zaopatřeného muže s prací, aby se o ně postarali. Přece jen studenti si nemůžou svoje přítelkyně příliš rozmazlovat dárečky a rozhazovat peníze na to, co si přítelkyně zamane. A to nemluvíme ani o vlastním autě či domu takových mladíků… Jak jsme už ale psali výše, může nastat i opačný případ, kdy si nějaký „zlatokop“ nabrnkne bohatou ženu.

2. Pocit jistoty

Jedná se o mladé dívky či chlapce, kteří vyhledávají staršího partnera záměrně. Konají tak z důvodu, aby měli jistotu, že se o ně postará a bude je živit. Mnoho mladých lidí chtějí z domu „vypadnout“ co nejdříve a začít žít svůj život, jak jednodušeji by toho mohli dosáhnout, než tímto způsobem?

3. Předvádění

Může nastat i případ, kdy se jeden z partnerů (nebo i oba) chce předvést před svými přáteli či okolí. Nemálo čtyřicátníků by svému kamarádovi závidělo, že si za ruku vodí „náctku“. „Náctky“ se naopak mohou před kamarádkami vytahovat, že mají muže pro normální život, který se o ně postará a ne nějakého pubertálního kluka, co se otočí za každou sukní. A mladší kluci, co mají starší partnerky, se mohou před kámoši chlubit, jak mají zkušenou ženu, která ví, co se chlapům v sexu líbí.

4. Láska

Je také mnoho případů, kdy to těmto párům prostě vyjde a mají spolu i rodinu. Mladí lidé se mohou psychicky cítit staršími a naopak. Tím pádem si s tím partnerem mohou „padnout do noty“ i přes svůj věkový rozdíl. Srdci člověk prostě neporučí a s časem se manipulovat také nedá.

Ať už se Tě něco z toho týká, nebo ne, nemusíš se v dnešní době bát reakcí z okolí. Pokud bys chtěla svého staršího přítele představit rodičům, neboj se. Ze začátku můžou být třeba proti, ale postupem času se zklidní – ať už z důvodu, že pochopí, že se máte opravdu rádi, nebo naopak z důvodu jejich přesvědčení o krátkém trvání vašeho vztahu.

Jsi zamilovaná?

Autor: Edudantka

Sdílej článek, ať si to přečtou i ostatní:

Přidej komentář

Před komentováním se můžete přihlásit:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *